11 listopada wywieś flagę. Akcja Rady Osiedla Grochów Północny

11 listopada - w Święto Niepodległości - wywieśmy flagi narodowe. Uczcijmy godnie dzień, w którym wspominamy przywrócenie Polski na mapę świata po 123 latach niewoli.

Akcja Rady Osiedla Grochów Północny

W tym roku akcja rozdawania biało - czerwonych chorągiewek dzieciom przez Samorząd Grochowa Północnego będzie prowadzona w piątek 9 listopada 2012 roku w godzinach 7:50 - 8:30 przed szkołami przy ul. Boremlowskiej 6, Szaserów 117, Kwatery Głównej 13 i ul. Naddnieprzańskiej.

W tym roku do rozdania jest 400 flag wraz z drukiem informacyjnym o Święcie Niepodległości i jego bohaterach.

Pamiętamy o Poległych za Ojczyznę

Co roku Samorząd Grochowa Północnego składa wieńce w kruchcie kościoła-pomnika Bitwy pod Olszynką przy Pl. gen.Szembeka. W tym roku składanie wieńców odbędzie się w niedzielę, 11 listopada o godzinie 9:30. Zapraszamy!

Flaga od radnego

W dniu 11 listopada 2012 r. w godzinach od 10.00 do 14.00 radni Rady Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy – Pan Dariusz Lasocki (radny z Gocławia) oraz Pan Marek Borkowski (radny z Grochowa) będą rozdawali mieszkańcom Pragi Południe flagi narodowe (duże i małe dla dzieci).

"Święto Niepodległości kojarzy się zawsze z biało-czerwoną. Praga Południe była przez wieki teatrem wielu bitew i walk. Wiemy, że nie każdy ma flagę w domu, chcemy jednak żeby w ten dzień powiewały one na naszych praskich blokach, kamienicach i balkonach” - mówią radni: Dariusz Lasocki i Marek Borkowski z Rady Dzielnicy Praga Południe. Rozdawanie polskich flag to ważny element budowania dumy narodowej. Marek Borkowski podkreśla, że flagi zostały zakupione przez radnych z ich prywatnych środków.

Radny Dariusz Lasocki będzie rozdawał flagi w Parku nad Balatonem (Gocław), a radny Marek Borkowski na Placu Szembeka (Grochów).
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-11-07 22:45 1079

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.