Warszawska Olimpiada Młodzieży dobiegła końca

Zakończyła się 42 edycja Warszawskiej Olimpiady Młodzieżowej. Dzielnica Praga Południe zajęła 5-te miejsce w punktacji medalowej (zdobyliśmy 15 medali) i 6-ste miejsce w punktacji łącznej (zdobyliśmy 419,84 pkt).

Początki Warszawskiej Olimpiady Młodzieżowej sięgają lat 50-siątych / 60-siątych ubiegłego wieku. Organizatorem rozgrywek jest Szkolny Związek Sportowy, który w naszej Dzielnicy współpracuje z Wydziałem Sportu i Rekreacji. Środki finansowe przyznawane są w formie dotacji na realizację zadań sportowych w Dzielnicy.

W zawodach WOM uczestniczą szkoły na każdym poziomie nauczania: podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Dyscypliny sportowe, w których mogą brać udział to: unihokej, dwa ognie, biegi przełajowe w kategorii indywidualnej i sztafetowej, pływanie, gimnastyka, tenis stołowy i badminton. Rywalizacja między drużynami odbywa się na poziomie dzielnicowym, gdzie przyznawane są punkty za zdobyte miejsca i medale w poszczególnych dyscyplinach. Opiekunami drużyn są nauczyciele WF-u, którzy informują swoich uczniów o rozgrywkach i przygotowują do występów.