Siennicka do remontu. Czy uda się zachować fragment historycznej nawierzchni?

Zachowany przedwojenny bruk na Siennickiej
Zachowany przedwojenny bruk na Siennickiej
1 czerwca nastąpi otwarcie ofert na projekt i przebudowę ulicy Siennickiej. Czy uda się uniknąć perypetii, jakie były związane z przebudową Kobielskiej? Jest na to duża szansa, ponieważ już dziś urzędnicy zachęcają mieszkańców do nadsyłania propozycji dotyczących przyszłego wyglądu Siennickiej.

Siennicka do remontu!

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz przebudowa ulicy Siennickiej, na odcinku między ulicami Grochowską i Chrzanowskiego o łącznej długości ok. 734 metrów. Zakres projektu obejmuje zaprojektowanie nawierzchni jezdni asfaltobetonowej, chodników i wjazdów z kostki betonowej, zaprojektowanie odwodnienia, oświetlenia (usunięcie kolizji z siecią RWE, wymiana i zabezpieczenie kabli oraz ewentualną zmianę lokalizacji istniejących słupów oświetleniowych), urządzenie zieleni drogowej, usunięcie kolizji oraz wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji.

Historyczny detal

W dokumentach przetargowych ani słowem nie wspomina się natomiast o 50 metrach przedwojennej kostki. Ułożona w 1935 roku przed szkołą przy Siennickiej 15 jest dziś jedynym zachowanym fragmentem takiej nawierzchni na terenie Grochowa. Warto ją chronić i zachować, a zbliżający się remont będzie dobrą okazją do ułożenie jej od nowa, aby była równa i służyła koleje lata.

Zresztą Siennicka w tym miejscu to same historyczne perełki. Zatoki postojowe przed Centrum Kartografii są wyłożone klinkierem. A dziś przecież to niesamowita rzadkość na jezdni. Są marmurowe kosteczki przy chodniku i marmurowe krawężniki. Czy można coś zrobić, aby to wszystko nie zostało utracone? Można i trzeba!

Zgłoś uwagi

"Niebawem rozpocznie się opracowywanie dokumentacji technicznej na przebudowę ulic Siennicka i Kickiego. Jest to ważny etap całego procesu inwestycyjnego, bo decyduje o tym co zostanie wykonane i jak, już w fazie wykonawczej przebudowy. Dlatego Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy prosi wszystkich zainteresowanych, w szczególności mieszkańców tych ulic, o przesyłanie propozycji dotyczących przyszłego wyglądu Siennickiej i Kickiego (na adres urzędu lub na adres internetowy: ppl.wir@um.warszawa.pl ). Szczególnie zachęcamy do aktywności w przypadku gdy uważacie Państwo, że jakieś fragmenty przebudowywanych ulic, powinny pozostać w obecnym kształcie." - zachęcają urzędnicy.

Zatem piszmy! Jeszcze raz przypomnę e-mail: ppl.wir@um.warszawa.pl
2016-05-20 23:15 3142

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.