Najlepsi polscy zawodnicy judo na Grochowie

22 i 23 kwietnia 2006 roku w hali OSiR na Pradze Południe odbyły się ostatnie eliminacje do majowych Mistrzostw Europy seniorów i seniorek w judo. W zawodach wzięła udział czołówka polskiej kadry.

Największą niespodzianką dwudniowego turnieju była wygrana młodego zawodnika UKJ "Ryś" Warszawa w wadze do 73 kg - Jakuba Kurkiewicza. Wygrał on walkę finałową przez pięknie wykonany rzut z reprezentantem kraju Wojciechem Piekarczykiem z Gwardii Opole.

Na uwagę zasługuje też fakt finału damskiego do 52 kg, gdzie wystąpiły dwie juniorki z Warszawy Katarzyna Pasternak UKJ "AON Warszawa" i Weronika Karbowiak AZS Uniwersytet Warszawa. Finał w dogrywce wygrała Weronika Karbowiak.

Reprezentant Polski na najbliższe Mistrzostwa Europy w Tampere (Finlandia) w wadze do 73 kg, brązowy medalista Mistrzostw Świata Krzysztof Wiłkomirski w Warszawskich zawodach wystartował w wyższej kategorii wagowej do 81 kg. Doszedł on do finału, gdzie zaciętą walkę z dogrywką z Robertem Krawczykiem, przegrał dopiero decyzją sędziów. O znaczeniu zwycięstwa Wiłkomirskiego mże świadczyć fakt, że wygrał on z V zawodnikiem ostatnich Igrzysk Olimpijskich i reprezentantem na tegoroczne Mistrzostwa Europy w tej kategorii wagowej.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2006-04-20 18:41 1197