Niedziela, 20 Sierpnia 2017 - Bernarda, Samuela, Sobieslawa

Konkurs "Po prawej stronie Wisły - ocalić od zapomnienia”

6 października 2008 roku w Gimnazjum nr 18 im. Ignacego Jana Paderewskiego przy ul. Angorskiej 2 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy laureatów i uczestników konkursu fotograficznego „Po prawej stronie Wisły – ocalić od zapomnienia”.

Konkurs został zorganizowany przez NSZZ „Solidarność” Komisję Międzyzakładową nr 387 Pracowników Oświaty i Wychowania pod patronatem Burmistrzów Dzielnic: Pragi Południe – Pana Tomasza Kucharskiego, Wawra – Pana Jacka Duchnowskiego i Rembertowa – Pana Mieczysława Golónki.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii Dzielnicy i jej zabytkach. Konkurs został skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do drugiego etapu dzielnicowego zostały zakwalifikowane prace 16 uczniów z 6 szkół gimnazjalnych i prace 20 uczniów z 10 szkół ponadgimnazjalnych.
 
W kategorii szkół gimnazjalnych zostali nagrodzeni:
 
I nagroda – Katarzyna Olszewska, Gimnazjum nr 25, za pracę „Przodkowie reklam”, nauczyciel – Justyna Wanat

II nagroda – Dominika Ladzik, Gimnazjum nr 26, za pracę „Wisła dawniej i dziś”, nauczyciel – Adam Gościński,
III nagroda – Sylwia Orłowska, Gimnazjum nr 25, za pracę „Przedwojenna kamienica z ulicy Targowej, nauczyciel – Justyna Wanat,
wyróżnienie – Krzysztof Bigaj, Gimnazjum nr 25, za pracę „Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej” nauczyciel – Justyna Wanat
wyróżnienie – Marta Karczemna za pracę „Kapliczka na murze fabrycznym” nauczyciel – Justyna Wanat
wyróżnienie „Solidarności” - Weronika Borejko, Gimnazjum nr 18, za pracę „Kamienica przy ul. Chodakowskiej”, nauczyciel – Bożena Imasz,
wyróżnienie „Solidarności” - Melchior Sędzimir. Gimnazjum nr 25, za pracę „Praskie drzewo” nauczyciel – Justyna Wanat,
wyróżnienie – Aleksandra Bąbik, Gimnazjum nr 102, Wawer, za pracę „Kościół w Starej Miłosnej” nauczyciel – Wioletta Pawlak,
wyróżnienie – Mateusz Kubiński, Gimnazjum nr 128, Rembertów,za pracę „Pomnik obrońców radiostacji” nauczyciel Małgorzata Remiszewska.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali nagrodzeni:

I nagroda – Weronika Gazda, LXXII, L.O. za pracę „Dzwonnica kościoła na Kamionku”, nauczyciel – UrszulaMichta,

I nagroda – Katarzyna Zdulska, XIX L.O. za pracę „Cmentarz Żydowski na Bródnie”, nauczyciel – Jacek Suwała,

II nagroda – Mateusz Grochocki, IV L.O. za pracę „Tancerka”, nauczyciel – Zbigniew Jagliński,
wyróżnienie – Alicja Godlewska LXXXVII L.O. za pracę „Kamienica przy Chodakowskiej”, nauczyciel – Jacek Suwała,
wyróżnienie – Monika Nowak LXXXVII L.O. za pracę „Wileńska 26”, nauczyciel – Jacek Suwała.

Nagrody i wyróżnienia zostały ufundowane przez Zarząd Dzielnicy Praga Południe oraz Komisję Międzyzakładową nr 387 NSZZ „Solidarność”. W imieniu Burmistrza Dzielnicy Praga Południe nagrody wręczał jego Zastępca - Pan Adam Grzegrzółka oraz Pani Halina Panufnik z południowopraskiego Wydziału Oświaty i Wychowania.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy laureatów i uczestników konkursu fotograficznego „Po prawej stronie Wisły – ocalić od zapomnienia”, która prezentowana będzie w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Praga Południe przy ul. Grochowskiej 274.
Źródło: Urząd Dzielnicy Praga Południe
2008-10-09 12:24 257

          

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.