Kobielska 23

Ulica Kobielska 23 - Galeria Grochów - budynek wielorodzinny z powierzchnią handlowo-usługową na Grochowie w Warszawie.

Potężny budynek został zbudowany na działce położonej pomiędzy Rondem Wiatraczna a ulicą Kobielską w latach 2008-2010 przez białostocką firmę Rogowski Development.

Budynek posiada 237 lokali mieszkalnych o powierzchni od 35 mkw do 150 mkw oraz powierzchnię handlowo-usługową na poziomie parteru i pierwszego piętra. Podziemie budynku przeznaczono na miejsca parkingowe obsługujące część handlowo-usługową, na drugim piętrze budynku zlokalizowano miejsca postojowe dla mieszkańców oraz komórki lokatorskie.

Obiekt posiada zróżnicowaną wysokość. Największa 15-piętrowa część mieszkalna powstała od strony Ronda Wiatraczna. Część środkowa budynku wznosi się na wysokość 10 kondygnacji. Najmniej pięter, bo tylko siedem, budynek liczy od strony ul. Kobielskiej.

Całkowita powierzchnia budynku to ponad 20 tys. mkw, z czego 7 tys. przeznaczono na galerię handlową.

Obiekt posiada portiernię oraz całodobową ochronę.

Ciekawostki

  • Początkowo budynek posiadał nazwę Galeria Wiatraczna jednak dokładnie taką samą nazwę posiadał budynek wzniesiony nieco wcześniej po drugiej stronie Ronda Wiatraczna przy Alei Stanów Zjednoczonych 72. W wyniku sporu ostatecznie nazwa została zmieniona na Galeria Grochów.
  • Budynek został zbudowany w miejscu uprzednio zajmowanym przez parking dla mieszkańców pobliskiego osiedla.
  • Wszystkie mieszkania przy Kobielskiej 23 posiadają loggię lub taras.
  • Deweloper twierdzi, że w przyszłości z poziomu garaży budynku będzie można przedostać się bezpośrednio na peron planowanej stacji III linii warszawskiego metra.
  • W bezpośrednim sąsiedztwie budynku planowana jest budowa obwodnicy Pragi, czyli przedłużenie Trasy Łazienkowskiej w stronę torów kolejowych i dalej aż do ronda Żaba. Częścią obwodnicy ma być długi tunel pod rondem Wiatraczna aż do ulicy Szaserów.
  • Bryła budynku przypomina skład tramwajowy lub pociąg.
  • Budynek wśród mieszkańców Grochowa posiada różne nazwy "Titanic", "Ściana Płaczu".
Źródło: Portal Twoja Praga
2012-03-05 16:26 1510

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.